Over slimme vrouwen, stemmen en afscheid nemen

Diny-kinderenOp 12 maart, de zondag voor de parlementsverkiezingen, gaf dominee Wijnsma ons een dringend stemadvies. Serieus? Nee, natuurlijk niet. Of toch een beetje. Nou ja, lees de preek er maar op na. Het was een viering waarin veel aan bod kwam: twee vrouwen die Jezus subtiel op zijn nummer zetten, het weerbericht van de Ruïnekerk, waarin Coby Huibers gevraagd werd naar haar persoonlijke buienradar, de verkiezingen dus en het afscheid van Diny van den Akker.

afscheid DinyNa bijna twaalf-en-een-half jaar legde zij eind vorig jaar de baton neer als dirigente van de Zanggroep Ruïnekerk. Heel jammer, maar het werd een te zware klus. Natuurlijk kon dat in de kerk niet zomaar passeren, en dus werd ze in deze viering even in het zonnetje gezet. Met een boeket bloemen, een gedichtenbundeltje van Theo Olthuis en een prachtig, muzikaal kunstwerk van de kindernevendienst. En natuurlijk was de Zanggroep ook aanwezig, onder interim-leiding van Hans Boorsma, om een aantal door Diny zelf gearrangeerde liederen te zingen. Diny werd terecht zeer hartelijk bedankt voor haar haar werk voor onze kerk!